9 december : KWB Hombeek – De Leeuwen Herenthout : 1 – 1

Voor de wedstrijd : Voor de topper tegen de leeuwen waren er 15 spelers komen opdagen. Onze coach opteerde ervoor om de spelers die er vorige week waren ook te laten starten en de flessers van vorige week op de bank te zetten.

Beide ploegen keken in het begin de kat wat uit de boom. Veel middenveldspel dus en weinig opwinding. Voor de eerste kans moesten we 12 minuten wachten. Den Bergt door op rechts na een pasje van de Solle. De voorzet tot bij de Wally, maar zijn schot belandde in de handen van de keeper. De eerste kans voor de Leeuwen kwam er na 18 minuten. Verre uittrap van de keeper, Geert kon niet snel genoeg achteruit lopen, de bezoekende spits weg met de bal, schot, maar voorlangs. Na 23 minuten kon de Wally uitpakken met een schot maar voorlangs. 28ste minuut scherpe counter van De Leeuwen via de rechterflank, Pieter kwam iets te ver uit zijn doel, maar de bal ging gelukkig over. Na 33 minuten konden we dan toch juichen : Stijn W tot bij de Fonny, schot van de Fonny, afgeweken in de voeten van de Wally en 1-0. Drie minuten later een knappe Solle-solo doorheen het middenveld, pas naar Flor, scherpe voorzet, tot bij Stijn W die trapt, maar de bal in hoekschop. Hoekschop, de Fonny goed omhoog, maar zijn kopbal gaat net over de kruising. Nog geen minuut later, de Flor door, voorzet van aan de hoekschopvlag, aan de eerste paal kan de Wally aannemen, maar trapt in het zijnet. De veertigste minuut, De Leeuwen door, schot op doel, maar Pieter zijn voet brengt redding. Niettegenstaande er niets gebeurt was in de eerste helft liet de scheidsrechter 4 minuten overspelen. Bijna leverde dit ons nog een doelpunt op. Solle met de sublieme cross naar Flor, voorzet, Wally net over.

Bij het doorgeven van de wissels wees Marc de scheidsrechter er ook even op dat De Leeuwen geregeld serieus doorgingen en dat een verwittiging of een gele kaart misschien al op zijn plaats geweest was. Reactie van de scheids : “Als ik de fout fluit is dat niet genoeg ?”.
De Leeuwen kwamen serieus opgeladen uit de kleedkamer en we moesten achteruit. Na drie minuten leverde dit een hoekschop op. Kopbal, maar de Pieter had een schitterende save in huis en duwde terug in hoekschop. De nummer 12 van De Leeuwen werd dan afgestopt door Tijs en kreeg de fout tegen. Hij was er niet gelukkig mee en ging met een dreigend vingertje op de scheidsrechter af. Het logische geel bleef echter op zak. Net voor het kwartier een solo van één van De Leeuwen, doorheen het middenveld tot aan de 16, schot, maar net naast de kruising. Na een kwartier dan de eerste scherpe actie van ons, maar op de rand van de 16 wordt de Wally onderuit getrokken. De Leeuwen stellen hun muur op, de scheidsrechter gaat naar de muur en begint van daar 9 meter af te stappen en legt dan de bal een meter of drie achter de 16meter lijn. Volgens ons wordt er altijd afgemeten van de plaats waar de fout is gemaakt. Maar de scheids gaf ineens een heel andere dimensie aan het begrip “plaatsen van de muur op 9 meter”. Wally trapte zelf de vrijschop en deze ging centimeters over de lat. De Vos haalde dan uit met een knal, maar over. Aan de overzijde deed een Leeuw hem nog geen minuut later perfect na. In de 22ste minuut ging de Solle door langs de zijlijn, hij werd neergemaaid door een bezoeker en bleef kermend liggen. De scheidsrechter floot, maar het minstens donkergeel bleef op zak. Uitleg van de scheids na de wedstrijd : “Het veld lag nat en het is logisch dat men dan soms harder doorschuift”. We kunnen hem hierin gelijk geven. Als de toppen van de tegenstrever echter op de Solle zijn knie staan wil dit wel zeggen dat de speler helemaal niet de bedoeling had om een tackle uit te voeren naar de bal, maar dat het wel zijn bedoeling was om de Solle te pakken. Vrijschop Solle, Stijn W met de actie en het schot over. In de 25ste minuut : aanval van De Leeuwen, bal voor de goal en daar pakt hun spits de bal met de hand aan en knalt dan binnen. De 22 spelers op het veld zagen duidelijk dat de speler zijn hand gebruikte. Zowel onze supporters als de supporters van De Leeuwen langs de lijn zagen dat de speler zijn hand gebruikte, alleen de scheidsrechter zag het niet en keurde het doelpunt goed. De scheidsrechter werd overrompeld door onze spelers, maar wou niet toegeven dat hij een fout gemaakt had. Na veel discussie aftrap voor ons, bal echter vrij snel veroverd door De Leeuwen en den Bergt maakt een fout. Scheidsrechter fluit en uit pure frustratie geeft den Bergt nog een trap tegen de bal. Ineens vind de scheidsrechter het nu welletjes en trekt geel voor den Bergt. Terug al onze spelers verontwaardigd naar de scheids en rood voor den Bergt die zijn vinger opsteekt, dan twee maal geel voor de Solle, die uiteraard nog niet vergeten was dat ze hem enkele minuten geleden bijna gebrekkig hadden getrapt. Hij maakte dit ook vrij heftig aan de scheidsrechter duidelijk met enkele niet al te vriendelijke woordjes erbij. Doodschoppen uitdelen mag blijkbaar, kritiek geven niet. Nog veertien minuten te spelen, 1-1 en met negen man, konden we het nog redden ? Met Stijn H hadden we nog een verdediger op de bank en die kwam er dan ook in voor onze spits Flor. De eerste kans was nog voor ons met een schot van Bob naast, maar dan kwam de ene aanvalsgolf na de andere van De Leeuwen op ons afgerold. We plooiden, maar braken niet. Mede door toedoen van onze keeper Pieter die nog een tweetal supersaves uit zijn mouwen schudde. De eerste helft had zonder reden 4 minuten te lang geduurd en we dachten dan ook dat met al de herrie in de tweede helft er minstens 5 minuten ging overgespeeld worden, maar nee na exact 40 minuten blies de man in ’t zwart af.

Conclusie : Voor de tweede maal dit seizoen : KWB Hombeek – FC De Scheidsrechter : 1-1. Een wedstrijd die ongetwijfeld voor ons nog een serieus nadelig staartje gaat krijgen voor de groene tafel. Onze spelers mogen uiteraard niet mekkeren of hun middenvinger opsteken naar de scheids, maar hun alleen met de vinger wijzen is ook volledig onterecht, ook de scheidsrechter heeft zijn verantwoordelijkheden.

Pieter – Geert (41’ Winghe), Hans, Bob, Bergt – Fonny (41’Vos), Solle, Stijn W, Gert DB (41’ Tijs) – Wally, Flor (66’ Stijn H).

Terzijde :
* In ’t verslag van vorige week werd Bob als boosdoener aangeduid voor de penaltyfout, maar ‘t was den Bergt die in de fout ging. Sorry Bob.
* De uurregeling van de treinen is veranderd. Geen probleem voor den Tijs : “Ze rijden allemaal een uur later, maar aangezien ze toch maar één keer per uur rijden blijft het hetzelfde”.